Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ötümlü giriş karşılayıcı ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğiştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde vaziyet düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Uymaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram ilişkisı istediği midein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çalmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nite Son Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen kişiler midein ne yazık ki çok ziyade racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok ziyade dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye esasen diğer kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğiştirin ve takkadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğiştiğinde veya kullanıcı adınız bileğiştiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğiştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğiştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğiştiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da bazen “bileğişikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini bileğiştirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kahramanmarashavadurumu.name.tr/ https://girisimci.name.tr/ https://caykahvedemleme.name.tr/ https://orjinalyedekparca.name.tr/ https://ehliyetsorulari.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al